Парфуми впливають на вибір статевого партнера

14 декабря 2018

Герой роману Зюскінда - Гренуй вбив 12 дівчат для збору колекції запахів і створення своїх кращих духів. Однак, як показують сучасні дослідження, змішування зібраних ним "нот" в одному флаконі навряд чи дасть вдалу композицію.

Дослідник Мілінскі не став вбивати дівчат.

Він роздав 137 студенткам по 36 ароматичних інгредієнта, і дівчата повинні були вибрати найкращий "для себе". Одночасно у студенток був розшифрований HLA-генотип (визначає експресію запахів власного тіла). Результати показали, що вибір дівчат збігався з їх HLA-генотипом таким чином, як ніби вони намагалися посилити запах власного тіла.

Далі дівчата повинні були вибрати з тих же ароматів кращі для "передбачуваного партнера". На цей раз виявилося, що дівчата вибирали запахи протилежні своїм HLA-генотипам. Таким чином, якби передбачувані молоді люди скористалися даними ароматами, то вони так само посилили власні запахи, а підібрані таким чином партнери принципово відрізнялися один від одного по генам HLA. Більш того, потомство у таких пар буде мати найбільш ідеально скомбіновані HLA-генотипи.

Чому "ідеально"?

Фішка в тому, що ті ж молекули HLA на клітинах імунної системи беруть участь в розпізнаванні і зв'язуванні інфекційних агентів. Чим більше відмінностей в HLA-генотипах батьків, тим більш універсальний буде HLA-генотип дитини і тим більшу різноманітність інфекційних агентів здатна буде розпізнати і знищити його імунна система. Тому потомство у партнерів з різними HLA-генотипами буде найбільш здоровим!

В іншому дослідженні було показано, що мозок швидше і сильніше реагував на запах HLA-східного партнера, ніж на запах різного за генотипом. Тому уникнення HLA-східного партнера має набагато більше значення, ніж залучення HLA-відмінного партнера. Так що Греную навряд чи вдалося б створити універсальну композицію ароматів, яка однаково подобалася всім і нікого не відштовхувала.

З усього вище сказаного можна зробити висновки:

Парфуми повинна використовуватися не для маскування своїх запахів, а для їх посилення;
Тому парфум повинен підбиратися індивідуально, ігноруючи тренди і моду;
Правильний підбір парфуму сприяє пошуку генетично відповідних партнерів і народженню здорового потомства.